oslávenkyňa p. Margita Bajlová

ODVOZ KOMUNÁLNEHO ODPADU

Odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu v obci vykonáva firma BRANTNER so sídlom v Nových Zámkoch.

V obci sú na komunálny odpad určené 110 litrové plechové a 120 litrové plastové  nádoby. Nádoby - plastové si možno obstarať na Obecnom úrade v Dolnom Ohaj kúpou v sume 20,00 EUR za 1 ks.

Občan si v priebehu roka vývoz smetnej nádoby určuje sám podľa skutočnej potreby vyložením smetnej nádoby pred svoj príbytok. Na smetnej nádobe musí byť namontovaný čip. Poplatník odpad platí dobitím kreditu elektronického čipu v pokladni obce Dolný Ohaj počas stránkových hodín obecného úradu.

Sumy platné od 1. 1. 2020 za dobitie čipu umiestneného na smetnej nádobe:

plechová 110 litrová nádoba:                        3,30 EUR za 1 ks,

plastová 120 litrová nádoba:                        3,60 EUR za 1 ks

1.100 litrový kontajner:                      33 EUR za 1 ks

240 l nádoba:                                         7,20 EUR

poplatok za 1 kg drobného stavebného odpadu:  0,025 €/kg

Vývoz smetných nádob je v obci Dolný Ohaj realizovaný = 1 x za dva týždne, a to vždy v UTOROK. Prvý zber v roku 2020 sa uskutoční dňa 14. 1. 2020. Pre zistenie ďalších termínov sledujte obecný kalendár.

V prípade, že na tento zmluvne dohodnutý termín odvozu pripadne štátny sviatok, deň pracovného pokoja alebo nie je možné vývoz realizovať z iných príčin firma BRANTNER zabezpečí náhradný termín vývozu, o ktorom obec bude verejnosť informovať obvyklým spôsobom.

ko