Hlavný kontrolór obce

Hlavného kontrolóra obce Dolný Ohaj  volí a odvoláva obecné zastupiteľstvo na šesť rokov. Je zamestnancom obce.  Kontrolnú činnosť vykonáva nezávisle a nestranne v súlade so základnými pravidlami kontrolnej činnosti.
Rozsahom kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra sa rozumie kontrola zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti hospodárenia a nakladania s majetkom obce, kontrola príjmov, výdavkov a finančných operácií našej obce ale aj kontrola dodržiavania všeobecne záväzných predpisov.

Hlavný kontrolór vypracúva odborné stanoviská k návrhu rozpočtu obce a záverečnému účtu obce, obecnému zastupiteľstvu predkladá správu o výsledkoch kontroly a o kontrolnej činnosti.

Hlavný kontrolór sa zúčastňuje na zasadnutiach obecného zastupiteľstva a obecnej rady, kde má poradný hlas. Je oprávnený  nahliadať do dokladov a dokumentov v rozsahu kontrolnej činnosti.

Hlavným kontrolórom obce Dolný Ohaj je:                         Ing. Peter Slobodník

peterslo21@gmail.com