ONLINE REZERVÁCIA COVID-19

Visit Podhájska

Visit Podhajska

Odber krvi 6. apríla 2016

Odber krvi mobilnou transfúzno-hematologickou jednotkou
V Dolnom Ohaji sa uskutočnil dňa 6. apríla 2016 odber krvi mobilnou transfúzno-hematologickou jednotkou NTS. Odberu sa zúčastnili darcovia, ktorí už krv darovali, ale i prvodarcovia.
Z našej obce prišlo darovať krv 9 darcov, z Vlkasu 4 darcovia, z Radavy 4 darcovia a z Hulu 2 darcovia.
Medzi darcami boli nositelia zlatej, striebornej a bronzovej plakety. Odberu sa zúčastnili dve prvodarkyne z našej obce Andrea Haluzová a Iveta Baštrnáková a tiež náš občan Ľuboš Brezánsky, ktorý daroval krv už 63-krát.
Darovanie krvi je tréningom organizmu na mimoriadne situácie spojené so stratou krvi. Prospieva k regenerácií organizmu. Je prejavom ľudskosti a mal by byť súčasťou nášho života. Nikto z nás nevie kedy on alebo jeho najbližší budú potrebovať túto drahocennú tekutinu. Zanietenou propagátorkou darcovstva je Mária Solárová, ktorá je predsedníčkou miestnej organizácie SČK v Dolnom Ohaji. Veríme, že aj v budúcnosti sa darcovia zúčastnia v hojnom počte tejto humánnej akcie.

Mgr. Jozef Hatala - Dolný Ohaj

6. apríla 2016 v pojazdnej hematologicko-transfúznej jednotke

darovali krv títo naši spoluobčania:

1.  Imrich Bajla
  2.  Anton Turan