Aktuality ARCHÍV - V Dolnom Ohaji oslavoval futbal 75. rokov

V tomto roku sa dňa 24. júla 2011 na futbalovom štadióne v Dolnom Ohaji konali oslavy pri príležitosti 75. výročia založenia Telovýchovnej jednoty Družstevník Dolný Ohaj. Zároveň sme sa v tomto roku rozhodli premenovať názov klubu a do ďalších rokov ponesie názov Obecný športový klub Dolný Ohaj. Dúfajme že nám v ďalšom období prinesie veľa športových úspechov.
Obecný športový klub v rámci tejto slávnosti pripravil pre fanúšikov futbalu a ostatných obyvateľov obce bohatý program.
O 14:00 hod. sa začal futbalový zápas starých pánov z Dolného Ohaja a Hulu. Staršia generácia tiež ukázala že futbal ešte hrať nezabudla, aj keď koneční výsledok bol jasne v prospech hosťujúceho mužstva. Dolnoohajčania prehrali so susednou dedinou 0:4.

Naše „A“ mužstvo to však mohlo v ďalšom zápase napraviť. O 16:00 hod. sa stretli oba futbalové kluby znovu, no tento krát sa postavili proti sebe výbery „A“ mužstva. V tomto zápase to už bolo vyrovnanejšie. Domáci takmer po celý zápas držali hostí na svojej polovičke. V zápase sa presadila štvorica mladých, nádejných futbalistov OŠK: P. Majerčík, P. Švajda, P. Porubský a J. Hatala. Výsledok hostia stihli ešte upraviť na konečných 4:2.

Polčas zápasu „A“ mužstiev patril akrobaciám modelových lietadiel z leteckého klubu Šurany. Nezabudlo sa ani na oslávencov okrúhleho výročia a pri príležitosti týchto osláv im bol udelený ďakovný list za reprezentáciu a rozvoj športu v obci. Pre divákov bol pripravený dobrý guláš, pečená klobáska, cigánska v žemli, alko a nealko nápoje. Deti sa vyšantili na skákacom hrade a v súťaži na rodeo býkovi. Ako býva zvykom, tak aj na tomto podujatí nesmie chýbať tombola. Celkovo sa rozdalo okolo 30 zaujímavých cien. Aj keď počasie nebolo práve priaznivé, ľudia prišli a zabávali sa.

Celé podujatie spestril svojim moderovaním Jozef Hajtman. Oslavy na štadióne trvali až do neskorých večerných hodín, keďže pri dobrej hudbe, občerstvení a zábave sa nikomu nechcelo ísť domov. Veríme, že o 5 rokov sa na štadióne Obecného športového klubu stretneme opäť, tento krát pri jubilejnej osemdesiatke.

Andrej Levák
Dátum vloženia: 13. 8. 2011 0:00