Dolný Ohaj - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

1. máj

1. máj

Stavanie mája v Dolnom Ohaji


Mesiac máj sa považuje za najkrajší mesiac v roku. Je to mesiac rozkvitnutých voňajúcich kvetov, plný prebúdzajúcej sa energie. Je považovaný za mesiac lásky a spája sa v ňom mnoho pôvabných zvykov. Najznámejším z nich je v predvečer prvého májového dňa stavanie vysokých štíhlych stromov zbavených kôry tzv. ,,máje“, ktoré majú na vrchole malý stromček a sú ozdobené farebnými stužkami. Máje boli prejavom úcty, či lásky k dievčatám, ženám. Mládenci ich stavali pre slobodné dievčatá potajomky v predvečer 1. mája.

V našej obci sa tento rok máj staval trošku netradične. V piatok 29. apríla bol postavený za účasti detí zo Základnej školy Juraja Holčeka a večer bolo pripravené malé pohostenie pri hudbe v parku pri kultúrnom dome.

Dátum vloženia: 29. 4. 2022 22:58
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 4. 2022 23:37
Autor: Správce Webu