Chov ošípaných a povinnosť registrácie

registrácia ošípanýchV prípade že chováte alebo máte záujem chovať viac kusov ošípaných ako 1 je potrebné zaslať, alebo priniesť na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu (RVPS) Žiadosť o registráciu chovu hospodárskych zvierat (prílohe tejto správy). Po vykonaní kontroly, ak všetko bude v poriadku Vám inšpektor RVPS pomôže vypísať Tlačivo na registráciu chovu hospodárskych zvierat do centrálnej evidencie hospodárskych zvierat (CEHZ Žilina) a potvrdené tlačivo zašleme do Žiliny, kde bude farma zaregistrovaná a bude Vám pridelené číslo farmy. Následne pri zakúpení zvierat budete tieto prihlasovať do CEHZ, kde budete tiež nahlasovať ich zabitie pre vlastnú potrebu, prípadne predaj, alebo úhyn, teda akékoľvek zmeny – toto všetko Vám inšpektori RVPS vysvetlia.
Takže je potrebné, aby ste vypísali Žiadosť o registráciu chovu hospodárskych zvierat, ktorá je v prílohe a zaslali, alebo priniesli na adresu:
Regionálna veterinárna a potravinová správa Nové Zámky
Komjatická 65
940 89 Nové Zámky

alebo na e-mailovú adresu:

Riaditel.NZ@svps.sk

v žiadosti nezabudnite uviesť telefonický kontakt

V prípade nejasností sa môžete informovať na čísle:
035 6428309, 6428311

Prílohy