3. roč.,, Súťaže vo varení kotlíkového gulášu" a 4. roč. ,,Ohajského Kenderáša"

Dňa 2. júla 2016 sa v našej obci konalo celodenné podujatie, ktorého súčasťou bol:
3. ročník Súťaže vo varení kotlíkového gulášu. Súťaže sa zúčastnilo 12 družstiev z bízkeho aj ďalekého okolia a zároveň 4. ročník ,, Ohajského Kenderáša", na ktorom vystúpili nasledovný interpréti a skupiny: Fujarové trio a ľudová hudba, Trio Ohájo, Bánovčanka, The Wildf lowers, Rebelsky, Gladiátor. Nakoľko počas vystúpenie skupiny Gladiátor zavítala do športového areálu letná búrka musela skupina ukončiť svoje vystúpenie a skupina Zeus vôbec nevystúpila, čo usporiadateľov veľmi mrzelo.