UPOZORNENIE Separovaný zber

upozornenieVážení občania,
prosíme Vás o správne triedenie zložiek SZ do vriec. Zbierame sklo, papier, tetrapak. obaly (od mlieka, džúsov a pod.), kovové obaly (konzervy a pod.), PET fľaše spolu s obalmi od aviváží a saponátov, zmesné plasty. Do papiera nepatria vrecia od cementu, použité vreckovky a silne znečistený papier. Do skla nepatria zrkadlá, autosklá, drôtované sklá. Medzi PET obaly nepatria obaly od motor. olejov. Penový polystyrén nesmie byť znečistený napr. maltou. Do zmesných plastov nepatria hadice na polievanie, kovové súčasti, plasty z autovrakov okrem nárazníkov. Súčasťou triedeného zberu nie je PVC podlahovina, PVC krytina ani plast. okenné profily. Tégliky od potravín (jogurty, nátierky a pod.) dajte zvlášť (aj do malej igelitovej tašky). Zbierame aj elektroodpad!!! Televízory, práčky, chladničky zbierame - nesmú však byť rozobraté. Zberové vrecia zväzujte (je to dôležité pri manipulácii).
Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.
Tabuľku termínov zberu separovaného odpadu nájdete na stránke obce (v časti Aktuality aj v samostatnej zložke (Separovaný zber) a v obecnom kalendári.

Vytvorené: 2. 5. 2019
Posledná aktualizácia: 2. 5. 2019 08:58