Registrácia chovu ošípaných (domáca spotreba)

OznamVážení občania,
ŠVaPS SR poslala usmernenie registrácie chovov ošípaných s max. 1 kusom ošípanej určenej na domácu spotrebu. Tento systém registrácie sa týka výlučne registrácie nových chovov (doposiaľ neregistrovaných v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat (ďalej len „CEHZ“) s maximálne jedným kusom ošípanej, ktorá je určená na domácu spotrebu (domáca zabíjačka), prípadne dochovanie do jatočnej hmotnosti s následnou domácou zabíjačkou u fyzických osôb – nepodnikateľov. Ďalšie potrebné informácie nájdete v prílohe.

Prílohy

Vytvorené: 28. 1. 2019