"Dobrovoľná vojenská príprava"

Dobrovoľná vojenská príprava je aktuálnou a prioritnou témou, ktorú považujeme za nevyhnutné naďalej podporovať, vysvetľovať a komunikovať smerom k verejnosti. V praxi ide o 11 týždňov trvajúci dobrovoľný základný vojenský výcvik, ktorého cieľom je dať občanom Slovenskej republiky možnosť dobrovoľne absolvovať vojenský výcvik a získať základné vojenské vedomosti, návyky, zručnosti potrebné na prípadnú obranu Slovenska. Viď.príloha.

Príloha

Vytvorené: 28. 3. 2018