Dobíjanie čipov na smetných nádobách

upozornenieOznamujeme občanom, že od januára 2020 prešla obec D. Ohaj na nový systém zberu komunálneho odpadu. Ak má občan doma zakúpený lístok (žetón) z minulého roka, môže ho ešte použiť a pri zbere KO vyvesiť na smetnú nádobu. Po minutí lístkov (žetónov) musí občan prísť na obecný úrad a zaplatiť si dobitie elektronického čipu, ktorým bola jeho smetná nádoba vybavená. Pracovníci zberovej spoločnosti zistia priložením čítacieho zariadenia k smetiaku, či je čip nabitý a vyprázdnia len zaplatený (nabitý) smetiak. Čítacie zariadenie umožní odčítať (a následne vyprázdniť) smetiak len 1x pri jednom zbere. Tým je zabezpečené, že občanovi sa z jeho zaplateného kreditu vždy odčíta len jeden zber. Občan si musí sledovať počet zberov (príp. zapisovať), aby si mohol včas dobiť kredit na čipe smetnej nádoby.
Od januára 2020 sa zvyšovali poplatky za zber KO: sadzba za 110 l smetnú nádobu (kovovú) je 3,30 €, sadzba za 120 l (plastovú) smetnú nádobu je 3,60 €.
Všetky informácie nájdete na web. stránke obce vo Všeobecne záväznom nariadení obce č. 2/2020 o poplatkoch za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

Vytvorené: 16. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 1. 2020 09:38